Проведення аналізу фінансового становища фірми чи підприємства головною метою ставить оцінювання стану організації у часі й позначення перспектив її розвитку у майбутньому. Під виразом “стійке фінансове становище” мається на увазі можливість фінансування поточної діяльності на розширеному фундаменті.
Аналізом фінансово-господарську діяльність підприємства називають комплексне оцінювання фінансового стану у певному відрізку часу.
Головними даними фінансової звітності у плані складової управлінського фінансового консалтингу фірми вважаються:
Але це відомості неможливо повноцінно відобразити стійкість фінансового становища і потенціал організації. Це роблять лише після детального аналізу фінансової діяльності.
Відповідно до конкретних цілей цього аналізу вибираються форми звітності, тимчасових відрізків, фінансових коефіцієнтів та показників розрахунків. Якісний фінансовий аналіз дозволяє оцінити розмір капіталу та достатність його для реалізації поставлених завдань, потребу або її відсутність у додаткових джерелах для фінансування.
За результатами проведеного аналізу керівництво оперативно приймає рішення щодо подальшого управління бізнесом. Висока потреба в такого роду аналізах у компаній, що знаходяться на різних реорганізаційних стадіях, в організацій, які планують приватизувати або акціонувати, а також у тих, що змінюють свою форму права та організації.
Основною метою проведення фінансового аналізу є визначення максимальної кількості параметрів, що дозволяють отримати об’єктивно точну картину станів підприємств щодо їх активу та пасиву, прибутку та збитку, розрахунку кредитором чи дебітором, а також з метою встановлення найефективнішого способу підвищення прибутковості.
Звичайно, насамперед слід виявити та усунути негативні причини фінансової нестабільності, які можуть спричинити швидке виснаження фінансових резервів. Це призводить до повної неплатоспроможності, яка перешкоджає нормальному бізнес-розвитку, або, навпаки, викликає надмірне підвищення обороту капіталу.
Об’єкт фінансового аналізу – це фінансова звітність, що відповідає відкритості, повноті, достовірності, значущості, черговості та іншим вимогам.
Інформаційна основа здійснення аналізу фінансового стану – це всі типи звітів по компанії (бухгалтерський, офіційний, управлінський та внутрішній).
Обов’язково під час проведення фінансового аналізу оцінювати достовірність звіту. Адже саме за його даними здійснюється визначення фінансових коефіцієнтів та показників. У першу чергу позначаються особливо значущі та важливі коефіцієнти, що характеризують стійкість у фінансовому плані, здатність стабільно здійснювати платежі, ліквідну активність у діловому плані, рентабельність та ін.
Провести аналіз фінансової звітності – це означає порівняти загальногалузевий показник з одержуваним коефіцієнтом.
Обов’язково відстежують тенденції змін показників за звітний період та за минулі роки.
Після фінансового аналізу видається висновок, яким зрозуміла “картинка” фінансового становища.
Аналіз фінансової діяльності – це не лише оцінювання кількісних даних та показників, а й розгляд різних питань, що впливають на роботу в цілому (наприклад, рівень цін, процентні ставки, інфляція, зміни у цивільному та податковому законодавстві).
Також важливо мати правильне уявлення про рівень конкуренції, проблеми з логістикою, матеріальну та сировинну доступність. Як тільки буде визначено коло можливостей, можна аналізувати показники та цифри, саме це буде аналіз:
Будь-яка фірма, будь-яке підприємство по-своєму унікальні, мають власні особливості діяльності фінансово-економічного плану. До специфіки бізнесу замовника має бути уважний підхід виконавця. Від наших фахівців іншого чекати не доводиться.
Вони визначать основні завдання розвитку бізнесу, надавши клієнту можливість поглянути на організаційні процеси неупереджено і комплексно. Звертайтеся, не відкладаючи.
Бухгалтер – це фахівець у галузі бухгалтерії, який веде грошову та комерційну звітність на підприємствах. Його завдання – це своєчасна сплата податків та здавання звітності до державних органів, відстеження стану рахунків компанії та правильне зведення балансу.
У послуги бухгалтера входить:
Від 750 грн. Вартість послуг наших фахівців залежатиме від специфіки діяльності підприємства, кількості питань та рівня їх складності.
Від 1500 грн. Вартість послуг наших фахівців залежатиме від специфіки діяльності підприємства, кількості питань та рівня їх складності.